Z czego słynie Poronin?

Poronin jest niewielką, sąsiadującą z Zakopanem, wioską położona w województwie małopolskim. Na co dzień spokojna miejscowość w okresie zimowym przeradza się w centrum zimowych szaleństw. Korzystne ukształtowanie terenu sprawia, że najbliższa okolica obfituje w liczne stoki narciarskie.

poronin stoki

Poronin – stoki narciarskie

WYCIĄG NARCIARSKI U GRULOKA

Do dyspozycji odwiedzających są dwa stoki. Pierwszy stworzony z przeznaczeniem dla osób początkujących. Te osoby, które nie czują się pewnie mogą skorzystać z rad i wskazówek profesjonalnych instruktorów. Drugi stok ma długość 250 m. Na klientów czekają szerokie trasy zjazdowe, które dla bezpieczeństwa zostały ogrodzone siatkami. Wyposażone zostały w oświetlenie, co pozwala korzystać z nich również wieczorami. Wyciąg wchodzi skład prywatnego gospodarstwa agroturystycznego wraz z pensjonatem i kawiarnią. Ci, którzy nie mają własnego sprzętu narciarskiego mogą wypożyczyć sprzęt na miejscu. Jeżeli ktoś nie lubi szusowania do dyspozycji właściciele obiektu przygotowali niewielkie lodowisko.

poronin gdzie na narty

WYCIĄG NARCIARSKI NA GRAPIE

Odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji dwie trasy o różnej długości. Dla osób początkujących przeznaczono krótszy tor o długości 200 metrów. Drugi trudniejszy wynosi prawie kilometr. Obie posiadają system oświetlenia. Dla tych, którzy chcą skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu na miejscu istnieje taka możliwość. Ruch na świeżym powietrzu wzmaga apetyt. Do dyspozycji szusujących jest nieduża restauracja.

Poronin – atrakcje w okolicy

OŚRODEK NARCIARSKI SUCHE-SKI U JĘDROLA

Niecałe dwa kilometry od Poronina, w miejscowości Suche do dyspozycji szusujących właściciele przygotowali wyciągi orczykowe. Dla najmłodszych przygotowano trasę o łącznej długości 100 metrów. Dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjne zjeżdżanie na sankach mają taką możliwość. Do dyspozycji trochę starszych przeznaczono dwa stoki o długości 450 metrów. W ramach działania ośrodka funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu. Po męczącym szusowaniu można pożywić się w szałasie regionalnym.

Poronin i okolica to zimowe centrum Polski. Warto odwiedzić ten teren, aby przekonać się o tym na własnej skórze!

poronin atrakcje