Poronin jest miejscowością podhalańską położoną w Polsce w województwie małopolskim w niedalekiej odległości od Zakopanego. Co roku wieś przyciąga turystów z całego kraju ze względu na atrakcyjne tereny turystyczne i sąsiedztwo gór. Jednakże oprócz różnego rodzaju atrakcji Poronin oferuje wyśmienite jedzenie. 

poronin restauracje

Poronin – restauracje

Pierwszą, wartą opisania restauracją w Poroninie jest Karczma Rąbanica, która specjalizuje się w tradycyjnej, polskiej kuchni. Karczma Rąbanica zaprasza na przepyszne zupy takie, jak kwaśnica z wędzonym żeberkiem, barszcz z pasztecikami, flaczki i żurek. Najbardziej popularnym i smacznym daniem głównym zamawianym przez turystów jest schab nadziewany białą kiełbasą w sosie grzybowym podany z opiekanymi ziemniakami i surówką. Restauracja organizuje wieczory wigilijne i sylwestrowe. Zlokalizowana jest tuż przy słynnej “zakopiance”, dlatego klienci mogą tam dojechać bez trudności. 

W Poroninie smacznie zjeść można również w restauracji o nazwie Karczma Muzykancko. Gospodarze oferują turystom pierogową ucztę (dostępne są pierogi ruskie, z mięsem, z grzybami, szpinakiem, jabłkami oraz jagodami i bitą śmietaną). Karczma Muzykancko przyrządza też grillowane ryby i mięsa, dlatego każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nie brakuje także pizzy i alkoholu. Firma proponuje catering wigilijny i obiady na telefon. 

poronin gdzie zjeść
karczma poronin

Z Poronina do Zakopanego

Odwiedzając wieś mieszczącą się obok Zakopanego możemy także zjeść w karczmie regionalnej Baca, która serwuje domowe obiady i organizuje imprezy okolicznościowe dla firm oraz klientów indywidualnych. Połączona jest z ośrodkiem wypoczynkowym, w którym można skorzystać z sauny i noclegu, dlatego jest dobrą propozycją dla turystów. 

Z gór burger – Poronin

Poronin posiada też wyśmienitą burgerownię, która wyróżnia się spośród lokali oferujących tradycyjną, polską kuchnię. Zgórburger to prawdziwe amerykańskie specjały kulinarne z nutą górskich smaków – właściciele do przygotowywania burgerów wykorzystują regionalne pikle i świeżo robione sery górskie. Zgórburger oferuje dania na wynos, które mogą być szybką, lecz treściwą przekąską dla osób lubiących smacznie zjeść. 

Na mapie kulinarnej Poronina znajdują się liczne miejsca warte odwiedzenia. Zaskoczą one smakoszy preferujących polską kuchnię oraz turystów decydujących się na spróbowanie smaków zaczerpniętych z kuchni świata. 

poronin co zjeść
gdzie dobrze zjeść poronin